Zanim zabierzemy się za przygodę z bukmacherką powinniśmy poznać kilka podstawowych kwestii, które pomogą zrozumieć działanie całego systemu. Jedną z nich są typy i rodzaje kuponów, które stosują bukmacherzy. Które z nich są najpewniejsze?

Zakład pojedynczy tzw. singiel

Jest to nic innego jak kupon, na którym znajduje się tylko jedno zdarzenie. Według wielu graczy jest to najbezpieczniejszy ze wszystkich możliwych kuponów. Dzieje się tak dlatego, że od samego początku masz możliwość wygrania pewnej sumy pieniędzy, która nie przekroczy jednak 50%.

Jest to zdecydowanie typ kuponu, który poleca się graczom z większym kapitałem. Mając niski kapitał i będąc na samym początku drogi z bukmacherką raczej nie jest to opłacalne rozwiązanie i mało kto z niego korzysta. Należy jednak pamiętać, że stawiając zakłady pojedyncze masz możliwość na głębszą analizę spotkań w trakcie ich trwania oraz możliwość kontry, gdy okaże się, że Twój typ nie był trafiony.

Zakłady akumulowane – AKO

Mamy z nim do czynienia, gdy na kuponie znajdują się co najmniej dwa zdarzenia. Zakład wielokrotny pozwala na obstawienie nawet kilkudziesięciu zdarzeń na jednym kuponie. Wygrane na takich kuponach są dość duże i mogą przyprawić o zawrót głowy. Osoby początkujące uznają takie zakłady za łatwy zarobek, ale nie ma co się oszukiwać – wygranie dużej sumy poprzez obstawianie kilkudziesięciu zdarzeń jest naprawdę małe.

Zakłady na żywo

W zależności od bukmachera mogą one przyjąć także nazwy live oraz livebetting. Jest to jedna z ciekawszych form grania, na którą decydują się gracze. Obstawiając zakłady na żywo mamy możliwość śledzenia na bieżąco meczu oraz obstawiania jego wyniku w trakcie. Dodatkową zaletą tego typu zakładów jest możliwość bezpłatnego oglądania tran emisji wydarzenia. Jednak opcja zakładów na żywo jest zdecydowanie polecana osobom, które są bardziej zaawansowane w kwestii bukmacherki.

Zakłady systemowe

W świecie bukmacherów można spotkać się również z nazwą “rozpis”. Zakład tego typu polega na wybraniu kilku interesujących spotkań i stworzeniu z nich kombinacji. Gdy każde zdarzenie będzie pozytywne cała suma jest Twoja. Jeżeli jednak okaże się, że jedno lub kilka zdarzeń obstawiłeś źle, to nic straconego. Nadal wygrywasz za zdarzenia, które rozegrano pozytywnie, ale mniejszą sumę. Cały rozpis wydanych jest przeważnie podany pod wszystkimi obstawionymi na kuponie zdarzeniami. W tym przypadku jest możliwość zagrania za jedną sumę na wszystkie zdarzenia lub na różne sumy dla poszczególnych grup, które utworzył gracz.