Skating stał się popularny w Polsce już bardzo wcześnie, ponieważ jego początki przewiduje się na przełom XIX I XX wieku. Już w 1913 r. zostało otwarte pierwsze wrotkowisko w Warszawie. Co prawda wrotki z tamtych lat różniły się od tych używanych obecnie jednak to nie ujmowało popularności tego sportu. Po raz pierwszy rolki przypominjące te obecne pojawiły się w Polsce w latach 90. XX wieku, kiedy to po liberalizacji rynku w Polsce zaczęły się pojawiać produkty zza oceanu. Wtedy własnie zaczęły się pojawiać znane nam dzisiaj rolki kauczukowe. Niestety moda na rolki dość szybko przeminęła. Wpływ na to mogło mieć wycofanie się z rynku firmy Salomon, będącej jednym z największych producentów rolek. Ta sytuacja spowodowała chwilowy kryzys popularności skatingu, gdyż zniknięcie tej firmy skutkowało małym wyborem sprzętu i i wysokimi cenami w porównaniu do jakości.

Rok 2008 jest tym właśnie rokiem, w którym zainteresowanie skatingiem ponownie wzrosło, co spowodowane było powstaniem dwóch interentowych sklepów rolkowych. Dzięki takiemu przedsięwzięciu ludzie na całym świecie mieli łatwiejszy i szybszy dostęp aby zakupić odpowiedni dla siebie sprzęt. Systematyczny rozwój i coraz większy wybór produktów na rynku sprawił, że skating na nowo stał się popularny.

Obecnie jest to sport bardzo popluarny, który jest zarówno uprawiany przez ludzi młodszych jak i przez osoby w podeszłym wieku. W skatingu doskonale sobie radza meżczyźni, jak i kobiety.

Jazda na wrotkach zawdzięcza swoją popularność także bardzo łatwej dostępności. Skating nie wymaga tak jak łyżwarstwo, stania, często w dość długich kolejkach na lodowisko aby zakupić bilet i przez godzinę śmigać po lodzie. Wrotkarstwo ma to do siebie, że jest uprawiane na świeżym powietrzu. Również coraz więcej miast zauważa wzrost popularności skatingu i podejmują działania, które mają na celu utworzenie specjalnych ścieżek dla ludzi uprawiających ten sport. Takie przedsięwzięcia są bardzo ważne, ponieważ nie ma co ukrywać, że najlepiej i najbezpieczniej jeździ się na wrotkach po gładkich powierzniach, na których nie występują żadne łączenia, dziury czy nierówności.

Uprawianie skatingu jest także bardzo ważne dla naszego zdrowia. Jednocześnie uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Czego chcieć więcej? Po prostu jest to sport dla każdego, kto tylko zapragnie założyć na swoje nogi rolki i ruszyć w drogę.