Obstawianie wydarzeń sportowych to dla wielu ludzi sposób na dodatkowy zarobek. Niekiedy czynność ta przestaje być fajną zabawą, pasją oraz ciekawym hobby, przekształcając się w pracę oraz ryzykowną grę hazardową. Dla wielu graczy jest to jednak nadal sposób na dodatkowy zysk, bez większego ryzyka. Ile więc można zarobić na bukmacherce? Jakie są realne korzyści uzyskiwane z gry? Od czego zależy wysokość wygranych?

Wysokość wygranych – jak obliczać straty i zysk

To ile zarobimy tworząc zakłady bukmacherskie właściwie zależne jest jedynie od nas samych. Nasze nastawienie, wiedza, szczęście oraz pewna żyłka hazardowa pozwolą w pewnym stopniu kontrolować grę oraz decydować o sukcesie. Jednak, by nie być stratnym warto znać i stosować pewne obliczenia matematyczne. W końcu cyferki odgrywają tu najważniejszą rolę. Podczas tworzenia kuponu warto skupić się na kursach oferowanych przez serwis. Niekiedy nie warto skupiać się na tych najniższych. Poważni gracze biorą pod uwagę wydarzenia, które nie są objęte kursem niższym niż 1.60. Dlaczego? Jakie są znane strategie obstawiania? Ile można na nich zarobić?

Strategie tworzenia zakładów – wynikające z nich zarobki

Metod obstawiania jest naprawdę wiele. Niejednokrotnie da się zauważyć kupony graczy, które obejmują zaledwie jedno lub kilka spotkań. Inne zaś tworzą całą listę wydarzeń, które w 100% muszą być zgodne z naszymi przewidywaniami. Które z nich dadzą większe zyski? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Suma wygranej może być równa kilka lub kilkadziesiąt złotych. Bardziej zaawansowani gracze uzyskają dochody liczone w tysiącach. Podejmują oni jednak znacznie większe ryzyko. Aby uzyskać wysokie dochody należy również odważnie inwestować. Im większy wkład tym większa potencjalna wygrana. Tak więc to czy wygrasz 15 zł czy 15 000 zł jest zależne właściwie od Ciebie – no i oczywiście od zawodników lub drużyny, którą typujesz. Chcąc uzyskać korzyści materialne można wykorzystać jeden z wymienionych sposobów gry:

  • przedmeczowe zakłady solo – na wynik, dokładną ilość goli, zakład na konkretnego zawodnika przy sporym wkładzie może przynieść spory zysk. Choć kursy nie są bardzo wysokie to szanse na wygraną są większe, gdyż wygrana zależy tylko od tego jednego zakładu.
  • zakłady kombinowane – tu do wyboru są dwie drogi. Pierwszą z nich jest wytypowanie zaledwie kilku spotkań z wyższym kursem lub tzw. tasiemca z bardzo niskimi wartościami. Choć te drugie wydają się bardziej pewnym rozwiązaniem, to nie zawsze w praktyce tak jest – iloczyn kursów oraz ustanowiona kwota zakładu może przynieść naprawdę spore zyski.
  • zakłady live – obstawienie jednego dwóch lub trzech trwających meczów może wydawać się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać iż w sporcie może zdarzyć się naprawdę wiele przewrotnych wydarzeń. Wygrane mogą być wysokie, a stałe śledzenie przebiegu spotkania daje możliwość wprowadzania zmian i tworzenia tzw. kontry.