Jazda na rolkach z całą pewnością wypływa na wygląd sylwetki, przede wszystkim z powodu angażowania dużej ilości mięśni.
Podczas jazdy pracują przede wszystkim nogi. Przy regularnej jeździe mięśnie, na przykład czworogłowa, stają się podkreślone. Pracują także łydki oraz pośladki. Wiele kobiet dzięki rolkom zyskuje wymarzoną, jędrną sylwetkę. Nogi same w sobie są określane jako najmocniejsze, dodatkowa aktywność tylko je wzmacnia.

Jazda na rolkach daje dużo więcej niż tylko umięśnione pośladki i nogi. Przy uprawianiu tego sportu w określonej częstotliwości zyskuje na tym także tkanka tłuszczowa, która oczywiście zostaje zmniejszana. Podczas jazdy na rolkach można spalić ogromną ilość kalorii, zazwyczaj są to liczby w okolicach 600-700 kcal . Jeśli jesteśmy regularni nasza waga z całą pewnością pójdzie w dół i stracimy zbędne kilogramy. Oczywiście, aby utrata wagi była zdrowa także dla organizmu należy pamiętać o odpowiednio dobranej diecie oraz wypijaniu dużej ilości wody w ciągu dnia.

Jazda na rolkach z pozoru wydaje się banalnie prosta. Jednak należy mieć na uwadze, że początki bywają trudne. Nim pokonamy większą odległość z rolkami na nogach możemy nabawić się niemałej zadyszki. Jednak, jak wspomniano wcześniej, regularność jest kluczem do sukcesu. Stopniowe zwiększanie dystansu drogi pozwoli na prawidłowe rozwijanie się kondycji. Gdy będziemy już w pełni sił jazda będzie o wiele prostsza. Warto wspomnieć, że kondycja ma ogromne znaczenie. Odpowiada przede wszystkim za prawidłową pracę serca oraz układu krążeniowego. Jeśli nasz organizm jest dobrze dotleniony to dysponujemy większym zasobem energii.

Dla osób wrażliwych na przeciążenia i wysiłek fizyczny równie ważnym aspektem będzie informacja, iż jazda na rolkach jest w dużej mierze bezpieczna dla naszych stawów. Nie są one obciążane tak mocno jak podczas wykonywania innych sportów, między innymi biegania, gdzie ciężej pracuje chociażby sam kręgosłup. Osoby, które pragną zrzucić kilka kilogramów, jednak ćwiczenia siłowe są wykluczone z powodu problemów np. z kolanami rolki stają się idealnym wyjściem z sytuacji.

Podsumowując- jazda na rolkach pomaga schudnąć, ponieważ jest to dodatkowy wysiłek dla naszego organizmu. dzięki czemu spalamy tkankę tłuszczową. Jest to przede wszystkim sport, który poza wyrobieniem kondycji pozwala na wyrzeźbienie swojego ciała i podkreślenie dolnych mięśni. Dzięki aktywności fizycznej nasz organizm staje się pobudzony do życia i generuje o wiele większe pokłady energii. Dzięki temu jesteśmy bardziej zmotywowaniu do zmiany stylu swojego życia- wprowadzenia świadomych posiłków oraz aktywności. Wszystko to sumuje się na wizualną zmianę ciała.