Park jest miejscem, gdzie większość z nas przychodzi, żeby spacerować, pooddychać świeżym powietrzem, odpocząć od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków w pracy lub w szkole. Przychodzą tam matki z dziećmi, seniorzy, opiekunowie zwierząt, bądź osoby jeżdżące rowerem, deskorolką lub rolkami – ogółem uprawiające sport. Park jest z reguły miejscem spokojnym, w którym każdy może się zrelaksować, ale czy rolkarze nie zakłócają odpoczynku przebywającym w parku ludziom?

Rolki są dobrym sprzętem do rekreacji, miłego spędzenia czasu, czy poprawienia kondycji. Można nimi jeździć koło domu, po chodniku, po specjalnym placu dla rolkarzy, albo w parku, na przeznaczonych do tego ścieżkach. “Butami z kółkami” jeżdżą osoby w każdym przedziale wiekowym – od małych dzieci, po seniorów. Przy regularnych jazdach wzmacniają mięśnie pośladków i nóg. Często również osoby chcące schudnąć wybierają tą dyscyplinę sportową ponieważ świetnie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, poprawia też kondycje oraz koordynację ruchową. Wiele rolkarzy ceni sobie ten sport właśnie ze względu na korzyści płynące z jego uprawiania.

Obecnie większość parków posiada ścieżki dla spacerowiczów oraz dla tych co przemieszczają się na kółkach – rowerze, rolkach. Dlatego też rolkarze powinni trzymać się miejsc dla nich wyznaczonych. Zdarza się oczywiście, że jakiś sportowiec będzie przejeżdżał trasą przeznaczoną do spacerowania, ale czy będzie wtedy niebezpieczeństwem?

Oczywiście, że nie! Osoba taka między ludźmi trzyma się pobocza, bądź jeśli musi to wyminie spacerującego przejeżdżając obok niego albo, przechodząc pobliską trawą. Bywają – jak w każdym sporcie – wypadki. Rolkarz może się potknąć o kamień, bądź zahaczyć nogą za nogę i upaść. Ale nie robi wtedy krzywdy nikomu w pobliżu. Co więcej, rolki są jak buty, tylko z dodatkami w postaci kółek, więc co jest w nich wygodne to, to, że można je szybko przebrać na buty i odpocząć razem z innymi w parku. Nie każdy jednak posiada specjalne trasy dla rolkarzy. Jak zostało wspomniane wcześniej, muszą oni wtedy włączyć się w ruch spacerujących. W rolkach, czy wrotkach łatwiej jest manewrować nam i jechać slalomem, bądź chociażby wyminąć kogoś, w porównaniu z rowerem, który jest długi i jedyne czym można w nim kierować, to kierownicą. Rolkarz operuje bezpośrednio swoimi nogami, czym nie stwarza niebezpieczeństwa pod postacią wjechania albo potrącenia kogoś.

Podsumowując, będąc w parku nie trzeba obawiać się sportowców na rolkach i można czuć się z pewnością bezpiecznie oraz spokojnie. Należy pamiętać, że miejsce to jest dostępne dla pieszych, jak i dla tych którzy uprawiają jakikolwiek sport, więc każdy ma takie samo prawo do przebywania tam.